Samorządowe Przedszkole 44

PROGRAMY, INNOWACJE, PROJEKTY EDUKACYJNE

,,MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ!"

„Mamo, tato, wolę wodę!” to jeden z najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych.

Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.

W ramach programu tworzone są dla przedszkoli eksperckie materiały edukacyjno-poznawcze, w tym scenariusze zajęć, angażujące dzieci i wychowawców do wspólnej nauki poprzez zabawę.

Grupa biorąca udział w projekcie: Gr. III Koty

,, Z DARAMI NATURY, ŚWIAT NIE JEST PONURY"

Celem głównym ekologiczno- plastycznego projektu jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz zapoznanie z ideą zero waste. Projekt przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas 1-3

Grupa biorąca udział w projekcie: Gr. V Żaby

....................................................................................................................................................

OFERTA EDUKACYJNA

Nauczyciele to doświadczeni i wykwalifikowani pedagodzy przede wszystkim podążający za potrzebami wychowanków oraz dbający o ich bezpieczeństwo. Wzbogacają  warsztat pracy biorąc udział w warszatatach i licznych projektach edukacyjnych. Wykorzystują metody i techniki służące wspomaganiu wszechstronnego rozwoju dziecka rozbudzając jego aktywność twórczą, zapewniając pozytywną motywację do podejmowania zadań, a tym samym rozwijają wiarę we własne siły i możliwości. W codziennej pracy  wspierają dzieci w procesie poznawczym, rozwijają ich samodzielność i kreatywność, dostrzegają ich indywidualny potencjał.